ايميل رمز عبور
عضويت

مهندسي صنايع، مديريت مهندسي ها

کتاب "مهندسي صنايع؛ مديريت مهندسي¬ها"
ارائه شده در پنجمين کنفرانس بين¬المللي مهندسي صنايع – 20 و 21 تير ماه
دبير کنفرانس: دکتر محمد سعيد جبل عاملي
مخاطبين: پيش¬دانشگاهي¬ها، دانشجويان، دانش¬آموختگان، مديران و کارشناسان سازمان¬ها و صنايع، کتابخانه¬ها، انجمن¬ها، مؤسسات خصوصي کوچک و متوسط، اساتيد و اعضاي هيأت علمي دانشکده¬هاي مهندسي صنايع سراسر کشور، نشريات و مجلات مديريت مهندسي
در اين کتاب مي¬خوانيد ...

 آشنايي با روش¬هاي مديريت مهندسي زندگي شخصي و کاري در جهان معاصر ...
 سخنان بزرگان و حکايت فرهنگ پندآموزي همگام با تجربه¬اندوزي ...
 حکايات مهندسي صنايع برگرفته از فرهنگ ايراني- اسلامي ...
 مهندسي صنايع و فرهنگ صنعتي در عصر نوآوري ...
 از دانشگاه تا کسب و کار مهندسين صنايع ...
اين کتاب از هفت فصل تشکيل شده است و داراي قسمت¬هاي مختلفي است؛ براي نمونه در فضاي بالاي صفحات تک نگاشته¬هايي با موضوعات متنوع و به¬منظور افزايش سطح مطلوبيت روند مطالعه در نظر گرفته شده است و همچنين مطالبي در حاشيه¬هاي کناري صفحات نمايه گرديده است که هدف از آن تأکيد بر ارتباط ميان¬رشته¬اي ميان محتواي اصلي در فصول کتاب و مديريت مهندسي زندگي کاري توأم با عشق و محبت (فلسفه اِروس¬ماتيک) مي¬باشد.
الگوي بالاي هر صفحه، با بهره¬گيري از سخنان انديشمندان، کلمات قصار و اشعار، حکايات و تمثيل¬ها و پندهاي عارفانه و خردمندانه با مبناي تفکر ديني- علمي و مطابق با فرهنگ ايراني با پيشينه چند هزار ساله مي¬باشد.
در فصول هفت¬گانه تلاش به ايجاد سبکي تلفيقي از تجربه امروز و دانايي آينده شده که درون¬مايه آن به شرح زير است:
فصل اول؛ مفاهيم مهندسي و مهندسي¬صنايع از ¬نظر انديشمندان، به رشته تحرير در آمده است.
فصل دوم؛ به تاريخ¬شناسي اين رشته تا چند دهه اخير پرداخته شده و همچنين با عنوان تاريخ تأسيس دانشکده¬هاي رشته مهندسي صنايع در ايران و جهان معاصر به معرفي کامل دانشکده¬هاي مهندسي صنايع سراسر کشور پرداخته شده است و پيشنهاداتي براي علاقه¬منداني که مي¬خواهند جذب اين رشته شوند نيز ارائه شده است.
فصل سوم؛ ديدگاه¬ها و زمينه¬هايي براي مشخص کردن جايگاه واقعي به همراه بيان برخي خصوصيات مهندسي صنايع در قالب اصول فکري آورده شده و به ضرورت و اهميت اين رشته پرداخته شده است.
فصل چهارم؛ دوره¬هاي دانشگاهي مهندسي صنايع از کارشناسي تا دکترا به تفصيل با معرفي دروس و پيشنهاد انتخاب واحدها به¬صورت کاربردي در طول دوره تحصيل، معرفي گرديده است.
فصل پنجم؛ باتوجه به سير دانش¬بنيان اين رشته و اعتبار علمي و عملي متخصصان اين رشته در مجامع علمي ملي و بين¬المللي جهان معاصر، به شيوه نگارش مقالات علمي و همچنين شيوه مطرح در تدوين پايان¬نامه پرداخته شده است.
فصل ششم؛ انتظارات از مهندسين صنايع امروز و پيشنهاداتي براي آينده اين دانش¬پژوهان ميان¬رشته¬اي ارائه گرديده است.
فصل هفتم؛ تشکل¬هاي موجود در دانشکده¬هاي مهندسي صنايع معرفي شده و انجمن مهندسي صنايع ايران و فعاليت¬هاي آن به¬عنوان مجمعي براي هم¬انديشي و توسعه اين دانش معرفي گرديده است. در پايان اين فصل مسابقه¬اي به همراه فرم نظرسنجي در جهت ارتقا و حرکت براي دستيابي به "مهندسي صنايع؛ مهندسي حرفه¬¬اي" ارائه شده است.
کتاب الکترونيکي مهندسي صنايع؛ مديريت مهندسي¬ها به¬صورت مشترک با شرکت شتاب منتشر شده است که قابليت¬هاي کم¬نظيري را به¬همراه دارد از قبيل:
 امکان جستجوگري کليد واژه¬اي به دو زبان فارسي و لاتين در متن براي دسترسي سريع به نکات موردنظر کاربر
 فيلمي جامع پيرامون تاريخچه مهندسي صنايع (مجله روش)
 ساختار درختي و نمايش صفحه به صفحه
 امکان بزرگنمايي، چاپ و مشخص¬کردن نکات در متن


اطلاعات تماس : تلفن : 11-66550410-021      ايميل : info@frsaba.com      پيام كوتاه : 09124339601

FRSABA.COM